Jak to jest z tym piwem?

Wpis z dnia:

beer-438463_1280Dzisiaj trochę inny temat, szczególnie bliski Panom, mianowicie – piwo. Czy faktycznie tak zwane mięśnie piwne wzięły się od piwa? Czy w gorący dzień piwo najlepiej ugasi pragnienie? Z kolei czy grzaniec piwny rozgrzeje zimą? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

 

Złocisty trunek, który często jest pretekstem spotkań, wręczany jako prezent, podziękowanie lub przeprosiny. Właśnie za pomocą piwa dziękowali, jednocześnie przepraszając kibiców za kiepskie wyniki, piłkarze Borussii Dortmund. Piwo pojawia się na urodzinach, imieninach, weselach, wielu panów nie wyobraża sobie bez niego wieczoru. Czy właśnie od częstego popijania tego niepozornego trunku bierze się tak popularny mięsień piwny?

Duże piwo pełne 500 ml dostarcza 250 kcal. Także jedno piwo nie zagraża przybraniem na wadze. Inaczej sprawa wygląda jeśli na jednym piwie się nie kończy. A podczas wszelkiego rodzaju wyjść czy imprez zazwyczaj się nie kończy. Cztery piwa dostarczą już 1000 kcal, a to zmienia postać rzeczy. Dodatkowo w parze z popijaniem idzie podjadanie-piwo wzmaga apetyt, chipsy, paluszki, solone orzeszki, pizza, hot-dogi, zapiekanki to bardzo części towarzysze piwa. W głównej mierze to oni odpowiadają za rosnący brzuszek. Podsumowując piwo wpływa poniekąd na wzrost masy ciała jednak nie w takim stopniu jak obrazuje mięsień piwny. Poza tym nie ma możliwości aby sprawiło lokacje tłuszczu w jednym konkretnym miejscu jakim jest brzuch. Na odkładanie się tłuszczu w okolicach brzucha wpływają hormony, które u mężczyzn ułatwiają gromadzenie się tkanki tłuszczowej właśnie w okolicy pasa brzucha i klatki piersiowej. Jak można zauważyć u pań raczej „mięśnia piwnego” nie zobaczymy.

Czy piwo najlepiej gasi pragnienie? Co prawda po wypiciu zimnego piwa może się nam tak wydawać, jednak jest to złudne. Piwo jest moczopędne także w rezultacie powoduje większe odwodnienie organizmu. Co więcej w upalne dni spożywanie alkoholu może prowadzić wręcz do udaru.

Czy grzaniec piwny rozgrzeje nas zimową porą? To akurat prawda, jednak równie dobrze temperaturę ciała podniesie grzaniec z wina, gorąca herbata lub kakao, szczególnie z dodatkiem rozgrzewających przypraw np. imbirem, goździkami czy cynamonem.

Czy piwo dobrze działa na nerki? Piwo działa moczopędnie więc teoretycznie „przeczyszcza” nerki i zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych, ma ono jednak niekorzystny wpływ na inne narządy. Jednak picie dużych ilości wody również ma pozytywny wpływ na oczyszczenie nerek. W prewencji kamicy nerkowej istotne jest aby po prostu pić dużo płynów.

Czy piwo ma dobroczynny wpływ na zakwasy? Tak naprawdę ból jaki odczuwamy na drugi dzień po wysiłku to nie zakwasy a mikrouszkodzenia komórek mięśniowych. Wbrew powszechnym opiniom piwo wcale nie łagodzi tego stanu a dodatkowo opóźnia regenerację mięśni.

Czy piwo nie uzależnia? Niektóre osoby twierdzą, że piwo to nie alkohol. Jednak zalicza się ono jak najbardziej do alkoholu i można się od niego uzależnić podobnie jak od innych napojów alkoholowych.

 

Podsumowując wypicie jednego czy dwóch piw nie wpłynie negatywnie na nasz organizm, jednak codzienne spożywanie dużych ilości może prowadzić do uzależnienia, wyniszczenia wątroby, trzustki, nowotworów, nadciśnienia i innych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam *