O mnie

O mnieJestem dyplomowanym dietetykiem medycznym. Ukończyłam studia na kierunku dietetyka, licencjackie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, magisterskie na Poznańskim Uniwersytecie Medycznym. Podczas studiów obroniłam pracę licencjacką „Żywienie i suplementacja w sporcie wytrzymałościowym” oraz magisterską „Wiedza matek na temat żywienia niemowląt”.

W czasie studiów zdobywałam doświadczenie podczas praktyk w szpitalach, sanatoriach, sanepidzie. Brałam udział w organizacji „Medycznych Dni Nauki” i „Pikniku na Zdrowie”. Prowadziłam również warsztaty na temat zdrowego odżywiania dla przedszkolaków i gimnazjalistów oraz żywienia w sporcie dla piłkarzy. Dodatkowo udzielałam porad dietetycznych oraz układałam jadłospisy dla pacjentów podczas działania w studenckich kołach naukowych.

Ukończyłam kursy dotyczące żywienia w sporcie, cukrzycy, weganizmie. Brałam udział w wielu konferencjach o tematyce żywieniowej.

Dietetyka jest dla mnie przede wszystkim pasją. Niesamowity jest fakt wpływu żywienia na wiele aspektów naszego życia. Nieodzownie łączy się z tym zamiłowanie do gotowania, co wpływa na różnorodność potraw i produktów zalecanych przeze mnie w jadłospisach. Aktywny tryb życia jest dla mnie bardzo ważny, dlatego amatorsko biegam i uczęszczam na zumbę.

mgr Patrycja Kalbarczyk (Górska)

dietetyk Inowrocław